Barabao Garganega Cà dei Maghi 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

      TYP: Bílé víno

  OBLAST PRODUKCE: Hrozny pocházejí z italského vinařství Cà dei Maghi.

   HROZNO: Garganega.

 

Dostupnost Skladem
459 Kč
Barabao Garganega Cà dei Maghi 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

 

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Přibližně polovina hroznů se sbírá během zářijové sklizně a suší se 40 dní. Zbývající plně vyzrálé hrozny se sklízejí v říjnu. Poté jsou všechny hrozny přesunuty do sklepa, kde dochází k vinifikaci. Hrozny zrají v nerezových nádržích po dobu šesti měsíců a poté jeden rok v lahvi.

     CHARAKTERISTIKA: Díky dvojí sklizni hroznů má víno krásnou, intenzivní a zářivou zlatožlutou barvu připomínající slunce. Strukturované víno s nádechem středomořských bylin, jako je šalvěj a rozmarýn. Po pár minutách setrvání ve sklenici se vůně mění na lehce kouřovou s mandlemi, koňakem a šafránem.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné ke grilovaným rybám, mušlím a houbovému rizotu. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 10-12°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 14 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílá italská vína
Obsah cukru: Polosuché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

stáhnout (1)

1_9

Malou farma ležící přímo v srdci kopců Valpolicella nedaleko centra Fumane obklopují vinice. Hrozny pěstují v Cà Dei Maghi na vinicích Camparsi (1 ha), Monte Santoccio (1,5 ha) a Monte Sant’Urbano (2 ha), z nichž každá přináší vínu rozličné vlastnosti.

Její počátek se datuje do roku 1800, kdy rodina Fasoliho Fedriga založila své vinařství v Negraru. V padesátých letech začala babička Luigina a dědeček Fernando vyrábět víno v Cà Dei Maghi a zároveň se zrodila tzv. Rama, dnes známá jako agroturistika, neboli venkovská forma cestovního ruchu, díky níž se mohou návštěvníci setkat s tradiční kulturou a dostat se do bezprostředního kontaktu s přírodou. Mari, Giovanna, Paolo a Ivana od té doby pokračují v rodinné tradici výroby vína.

V posledních letech vinařství převzal synovec Paolo Creazzi.