Amarone Lilium Est. Riserva DOC Tenuta S'Antonio 2008 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Vinice nacházející se v Monti Garbi v obci Mezzane di Sotto v provincii Verona.

   HROZNO: 35 % Corvina Veronese, 35 % Corvinone, 20 % Rondinella, 5 % Croatina, 5 % Oseleta.

Dostupnost Skladem
3 690 Kč
Amarone Lilium Est. Riserva DOC Tenuta S'Antonio 2008 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
rvené víno Amarone Lilium Est. Riserva DOC Tenuta S'Antonio 2008
Novinka

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozno se získává z vybraných odrůd Corvina, Corvinone, Rondinella, Croatina a Oseleta, které jsou sklizeny ručně a jsou pečlivě třízeny v nejméně dvou krocích. Přirozené vysoušení probíhá na dřevěných platech, kdy dochází k samovolnému vytékání šťávy z hroznů pouze vlastní vahou a nedochází k žádnému lisování. Ve dřevěných sudech poté probíhá kvašení, které trvá 20-25 dnů a poté následuje mléčné kvašení trvající jeden rok. Zrání vína trvá tři roky a probíhá v dřevěných sudech typu Bordelaise. Zrání v lahvích pak trvá minimálně čtyři roky. 

     CHARAKTERISTIKA: Vyznačuje se neproniknutelnou rubínově červenou barvou. Na patře je suché, měkké, teplé a příjemně vyvážené s jemným a vytrvalým závěrem. Taktéž zaujme balzamikovými tóny, které postupně nechávají zazářit vůně zralých třešní, švestek a malých bobulí. Nakonec se objevují tóny badyánu, skořice, kardamomu, černého pepře, vanilky a zázvoru

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální ke grilovanému červenému masu, roastbeefu, dušenému masu, pečeni, kožešinové či pernaté zvěřině a zralým sýrům.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota podávání je mezi 16-18°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 16 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená italská vína
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.