Corvina Verona Valpantena 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Benátsko nacházející se v severní Itálii.

   HROZNO: 100 % Corvina Veronese.

Dostupnost Skladem
179 Kč
Corvina Verona Valpantena 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny se sklízejí ručně a podrobují se fázi drcení a tzv. destemmingu, což je proces odstraňování hroznových bobulí ze stonků, jakmile jsou hrozny sklizeny a přivezeny do vinařství. Fermentace probíhá při teplotě mezi 22-28°C s macerací po dobu osmi dnů.

      CHARAKTERISTIKA: Rubínově červená barva s čichovou kyticí zaměřená hlavně na červenou dužninu. Pocit v ústech je svěží a měkký s dobrou chuťovou strukturou.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Perfektní v kombinaci s lehkými hlavními jídly s masem a uzeninami obecně. Doporučujeme k sopressu (italský salám, typický produkt Benátska).

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 14-16°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 13 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená italská vína
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

logo_nero

orpava1 

Vinařství Cantina Valpantena bylo založeno v roce 1958 z iniciativy řady místních vinařů. Projekt se během krátké doby upevnil a rozvinul, a stal se tak společenstvím, které přilákalo téměř všechny vinaře z této oblasti. Dnes je vinařství schopno konkurovat na domácích i zahraničních trzích, což umožňuje komunitě zachovat staletou tradici a zároveň pečovat o životní prostředí.

Cantina Valpantena se nachází, jak již název napovídá, v srdci oblasti Valpantena, na půli cesty mezi městem Verona a pohořím Lessini, kde vinice tvoří nedílnou součást krajiny. Produkční oblast se vyznačuje geologickou i ekologickou jedinečností, které vděčíme za kvalitu vyráběného vína a oleje právě ve vinařství Cantina Valpantena.