Recioto Valpolicella DOCG Damoli 2018 0,5l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Hrozny z kopcovité oblasti Valpolicella v severní Itálii. 

   HROZNO: Corvina, Corvinone, Rondinella.

Dostupnost Skladem
820 Kč
Recioto Valpolicella DOCG Damoli 2018 0,5l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Po pozdním ručním sběru probíhajícím v říjnu jsou hrozny částečně sušeny po dobu 100-150 dnů, aby byly koncentrovanější. Následuje pomalé kvašení po dobu asi 20-25 dnů v ocelových nádržích a poté stárnutí v malých starých francouzských sudech po dobu nejméně jednoho roku.

     CHARAKTERISTIKA: Víno má tmavě rubínově červenou barvu a intenzivní vůni třešní, švestkového džemu a mandlí. Na patře je víno elegantně sladké, teplé, měkké, intenzivní, dlouho vytrvalé, poměrně komplexní s přezrálou třešňovou a švestkovou chutí.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Doporučujeme podávat se sušenkami, čerstvým pečivem, koláči s mandlemi, zralými a silnými sýry nebo tmavou čokoládou. Vynikající po večeři jako odměna po náročném dni.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 15-17°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 13 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,5l

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená italská vína
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

n_logo

damoli-winery-pagus

Malé rodinné vinařství Damoli, které se znovuzrodilo před několika lety po přestávce trvající dvě desetiletí, se nachází v oblasti Valpolicella, která je známá převážně svými úrodnými vinicemi, díky kterým vzniklo víno Amarone.

Rodina žije již od roku 1623 v Jago, v oblasti Negrar, kde se intenzivně stará o vinice. V tomto rodinném vinařství pracuje celá rodina. Otec, Bruno Damoli, je majitelem a odborníkem ve vinařství, syn, Daniele Damoli, pracuje jako enolog a vinař a Lara Damoli odpovídá za komunikaci se zákazníky a odběrateli a marketing.

Vinařství vyrábí jen velmi malé množství vín s důrazem na kvalitu, a to: