Scaia Corvina 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Oblast Benátska v severovýchodní Itálii. 

   HROZNO: Corvina.

Dostupnost Skladem
299 Kč
Scaia Corvina 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny se sbírají ručně a poté se šetrně lisují. První alkoholové kvašení probíhá v nerezových nádržích po dobu deseti dnů za přítomnosti přírodních kvasinek. Druhotné kvašení probíhá opět v nerezových nádržích, ale přidávají se sušené hrozny odrůdy Cabernet Sauvignon. Toto kvašení trvá dalších deset dnů. Víno poté zraje v 500 litrových sudech po dobu jednoho roku.

     CHARAKTERISTIKA: Rubínově červená barva s fialovými odlesky doplněná o vůni třešní, malých lesních plodů a kandovaného ovoce. Dále zaujme tóny černého pepře, lékořice, kakaa a tabáku. Sametově plná chuť okamžitě vyplní Vaše ústa.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Doporučujeme podávat k předkrmům s lanýži, k těstovinám s masovými omáčkami, dále ke grilovaným masům nebo ke starším sýrům.

 

   TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota podávání je mezi 15-17°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 13 % obj. 

lahev OBSAH LAHVE: 0,75l

Doplňkové parametry

Kategorie: Červená italská vína
Obsah cukru: Suché

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.