Ripasso Cà dei Maghi 2016 0,75l

Značka: Cà dei Maghi

  OBLAST PRODUKCE: Kopcovitý region Valpolicella v severní Itálii mezi městem Verona a Gardským jezerem. 

   HROZNO: Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara.

Dostupnost Skladem
639 Kč –37 % 399 Kč
Ripasso Cà dei Maghi 2016 0,75l
Značka: Cà dei Maghi
Červené italské vino Ripasso od značky Cà dei Maghi 2016 0,75l
639 Kč –37 %

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Podle tradičního stylu přípravy vína Ripasso se využívají zbytky slupek vína Amarone k opětovné fermentaci čímž vzniká víno s intenzivní chutí s tóny zralých třešní, ostružin a sladkého koření. Víno zraje dva roky v dubových sudech a následně stárne 12 měsíců v láhvi.

     CHARAKTERISTIKA: Brilantní rubínově červená barva značí svěží a elegantní víno. Po přičichnutí odhaluje tóny mírně zvadlých červených květů, divokých fialek a šípků. V ústech vstupuje jemným, širokým a suchým způsobem. Je plné živých a elegantních tříslovin doprovázených lehkými náznaky bobulí v dochuti. Taktéž vyniká koncovou chutí, která poskytuje velkou vytrvalost v ústech.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální k červenému grilovanému masu. Taktéž se hodí k vegetariánským pokrmům jako jsou například pikantní a zralé sýry, rizoto či chuťově výrazná zelenina.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota podávání je mezi 14-16°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 14 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

 

stáhnout (1)

1_9

Malou farma ležící přímo v srdci kopců Valpolicella nedaleko centra Fumane obklopují vinice. Hrozny pěstují v Cà Dei Maghi na vinicích Camparsi (1 ha), Monte Santoccio (1,5 ha) a Monte Sant’Urbano (2 ha), z nichž každá přináší vínu rozličné vlastnosti.

Její počátek se datuje do roku 1800, kdy rodina Fasoliho Fedriga založila své vinařství v Negraru. V padesátých letech začala babička Luigina a dědeček Fernando vyrábět víno v Cà Dei Maghi a zároveň se zrodila tzv. Rama, dnes známá jako agroturistika, neboli venkovská forma cestovního ruchu, díky níž se mohou návštěvníci setkat s tradiční kulturou a dostat se do bezprostředního kontaktu s přírodou. Mari, Giovanna, Paolo a Ivana od té doby pokračují v rodinné tradici výroby vína.

V posledních letech vinařství převzal synovec Paolo Creazzi.