Amarone Campo dei Gigli DOCG Tenuta S'Antonio 2016 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Vinice se nachází na vrcholu hory Monti Garbi v nadmořské výšce 300-350 metrů nad mořem.

   HROZNO: 35% Corvina, 5% Croatina, 20% Rondinella, 35% Corvinone, 5% Oseleta.

 

Dostupnost Skladem
1 799 Kč
Amarone Campo dei Gigli DOCG Tenuta S'Antonio 2016 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
italské červené víno Amarone Campo dei Gigli DOCG Tenuta S'Antonio 2016.
Novinka

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Po dokončení sklizně jsou hrozny roztříděny do dvou šarží, aby bylo zajištěno, že do vinifikace se dostane jen to nejlepší ovoce. Jak jablečno-mléčné kvašení, tak alkoholové kvašení probíhá v nových 500 litrových sudech z francouzského dubu. V těchto sudech se pak víno nechá odležet tři roky, než nastane čas na plnění do lahví.

     CHARAKTERISTIKA: Tmavě rubínově červená barva s žulovými odstíny. Kytice divokého ovoce, náznaků minerálů, vůně lékořice, černého pepře, tabáku a kořeníPlná a sametová chuť.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné ke grilovanému červenému masu, hovězí pečeni, dušenému masu, hovězímu nebo hříběcímu steaku, pečenému masu se šťavnatou omáčkou, všem druhům zvěřiny, tvrdým a zralým sýrům jako Parmigiano Reggiano, sušenému ovoci a vlašským ořechům.

 

     TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 18-20°C. 

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183  OBSAH ALKOHOLU: 15 % objem

lahev   OBSAH LAHVE: 0,75l

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.