Amarone Checo DOCG Damoli 2015 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

Značka: Damoli

  OBLAST PRODUKCE: Oblast Jago (200 m n. m.), Mazzano (400 m n. m.) u města Negrar, oblast Valpolicella Classica.

   HROZNO: Corvina, Corvinone, Rondinella.

Dostupnost Skladem
1 499 Kč
Amarone Checo DOCG Damoli 2015 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Značka: Damoli

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Lehce přezrálé hrozny se sklízejí ručně během měsíce října. Po sklizni dochází k tzv. appassimento nebo-li sušení hroznů, které trvá 100-120 dnů. Po lisování hroznů jsou vloženy lisy do ocelových nádrží, kde šťáva kvasí s hroznovými slupkami asi 30-40 dní. Během kvašení se víno a hroznové slupky denně ručně míchají s pumpováním do klína a tzv. délestage (francouzský termín pro stáčení a navrácení vína zpět do tanku), aby se z produktu získalo maximum.

     CHARAKTERISTIKA:  Má hlubokou granátově červenou barvu. Je intenzivní, elegantní a obohacené o chutě švestek, třešní a džemu. Na patře je suché, teplé, měkké, plné, silné a vytrvalé. Překvapí chutěmi koření, kávy, kakaa, přezrálého ovoce a balzamika

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné k pečenému červenému masu, zvěřině, pečeni, dušeným masům, zralým a silným sýrům. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 15-18°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 15,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

n_logo

damoli-winery-pagus

Malé rodinné vinařství Damoli, které se znovuzrodilo před několika lety po přestávce trvající dvě desetiletí, se nachází v oblasti Valpolicella, která je známá převážně svými úrodnými vinicemi, díky kterým vzniklo víno Amarone.

Rodina žije již od roku 1623 v Jago, v oblasti Negrar, kde se intenzivně stará o vinice. V tomto rodinném vinařství pracuje celá rodina. Otec, Bruno Damoli, je majitelem a odborníkem ve vinařství, syn, Daniele Damoli, pracuje jako enolog a vinař a Lara Damoli odpovídá za komunikaci se zákazníky a odběrateli a marketing.

Vinařství vyrábí jen velmi malé množství vín s důrazem na kvalitu, a to: