Amarone DV DOC Tenuta S'Antonio 2017 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Hrozny jsou pěstovány na vinicích v Monti Garbi, kde se vinařství Tenuta S'Antonio nachází.

   HROZNO: 70 % Corvina, 20 % Rondinella, 5 % Croatina, 5 % Oseleta.

Dostupnost Skladem
959 Kč
Amarone DV DOC Tenuta S'Antonio 2017 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Luxusní italské červené víno Amarone DV DOC Tenuta S'Antonio 2017
Tip

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Alkoholové kvašení probíhá v ocelových nádržích po dobu 25 dnů a jablečno-mléčné kvašení v sudech o objemu 500 litrů. Stárnutí trvá 24 měsíců v novém 500 litrovém francouzském dubovém sudu zvaném tonneaux.

     CHARAKTERISTIKA: Amarone Selezione Antonio Castagnedi Tenuta Sant'Antonio se prezentuje po čichu balzamikovou kyticí, která se otevírá obohacená o fialky, ostružiny, borůvky, koření, tabák a kořen lékořice. Na patře je štíhlé a energické zároveň podpořené jemnými a živými tříslovinami a dobrou chutí. Amarone je moderní s mladistvou a živou osobností a s výrazným odkazem Valpolicelly.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální k rizotu s masovou omáčkou, zeleninové omáčce s těstovinami, modrým sýrům, dušenému červenému masu, pečenému grilovanému masu či masovým omáčkám s těstovinami. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 18-20°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 15 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.