Bardolino Chiaretto DOC Poggio delle Grazie 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Oblast Benátska ležící v severovýchodní Itálii. 

   HROZNO: 80 % Corvina, 20 % Rondinella.

Dostupnost Skladem
379 Kč
Bardolino Chiaretto DOC Poggio delle Grazie 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Italské růžové víno Bardolino Chiaretto DOC z vinařství Poggio delle Grazie ročník 2021 0,75l
Tip

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny se sklízejí ručně, macerují se 8-10 hodin a získaný mošt se fermentuje při teplotě 18 stupňů, aby se lépe podpořila aromatická exprese. Na konci kvašení víno leží na jemných kalech po dobu nejméně tří měsíců. Rafinace v láhvi trvá dva měsíce.

     CHARAKTERISTIKA: Barva je narůžovělá s fialovými odlesky a obohacená o tóny rybízu a růžových plodů. Chuť je vyvážená a svěží. Rybíz a citrusy doprovázejí příjemný dotek minerality. 

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné s bílým mase, sezónní zeleninou, ale také k rybám nebo smaženým pokrmům. Všestranné a příjemné.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota podávání je mezi 10-12 °C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12 % obj.

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Poggio+Logo

getlstd-property-photo

Sen dvou bratrů, Stefana a Massima, se stal roku 2014 skutečností, když společně založili vlastní vinařství Poggio delle Grazie. Oba již měli řadu zkušeností s pěstováním hroznů, které avšak prodávali jiným výrobcům. Chybělo jim jen udělat první krok. Nakonec zvítězila jejich láska k půdě a touha vylepšit potenciál svých hroznů. Myšlenková harmonie s mladým vinařem Damianem a společné odhodlání experimentovat je dovedly během několika měsíců k realizaci jejich snu. Dnes se bratři osobně podílejí na všech krocích zpracování hroznů, od práce na vinicích až po prodávání konečného produktu.

Jejich vinice se nacházejí na mírně svažitém kopci na jihu největšího italského jezera Garda, které poskytuje optimální klimatické podmínky nejen pro pěstování červeného, ale i bílého vína.