Bardolino DOC Poggio delle Grazie 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Vinařství Poggio delle Grazie, které vlastní vinice na kopcích u Gardského jezera na severu Itálie. 

   HROZNO: 80 % Corvina, 20 % Rondinella.

Dostupnost Skladem
329 Kč
Bardolino DOC Poggio delle Grazie 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: U tohoto vína dochází k tradiční vinifikace v červené barvě. Po krátké studené maceraci následuje pomalá spontánní fermentace bez použití kvasinek. Regulace teploty a denní zpracování slupek umožňují získat elegantní víno s dobrou strukturou. Taktéž dochází ke spontánnímu jablečno-mléčnému kvašení. Přenos vzduchu v průběhu kvašení podporuje vývoj vína. Plní se do lahví bez filtrace. Zrání v láhvi trvá tři měsíce.

     CHARAKTERISTIKA: Nádherné a elegantní víno s nádechem jemného koření a bílého pepře. Na patře ucítíte zralé plody s jemnými tříslovinami

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Využití tohoto vína je velmi rozmanité. Hodí se k lehčí kuchyni či k pokrmům z masa, k uzenému masu a také k sýrům. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 14-16°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Poggio+Logo

getlstd-property-photo

Sen dvou bratrů, Stefana a Massima, se stal roku 2014 skutečností, když společně založili vlastní vinařství Poggio delle Grazie. Oba již měli řadu zkušeností s pěstováním hroznů, které avšak prodávali jiným výrobcům. Chybělo jim jen udělat první krok. Nakonec zvítězila jejich láska k půdě a touha vylepšit potenciál svých hroznů. Myšlenková harmonie s mladým vinařem Damianem a společné odhodlání experimentovat je dovedly během několika měsíců k realizaci jejich snu. Dnes se bratři osobně podílejí na všech krocích zpracování hroznů, od práce na vinicích až po prodávání konečného produktu.

Jejich vinice se nacházejí na mírně svažitém kopci na jihu největšího italského jezera Garda, které poskytuje optimální klimatické podmínky nejen pro pěstování červeného, ale i bílého vína.