Canova Rosso Cà dei Maghi 2021 0,75l + doprava nad 2,000,-Kč ZDARMA

Značka: Cà dei Maghi

  OBLAST PRODUKCE:  Vinice se nacházejí ve městě Verona v oblasti Benátsko na severu Itálie. 

   HROZNO: Corvina, Corvinone, Rondinella, Molinara, Croatina.

Dostupnost Skladem
289 Kč
Canova Rosso Cà dei Maghi 2021 0,75l + doprava nad 2,000,-Kč ZDARMA
Značka: Cà dei Maghi
Italské červené víno Canova Rosso z vinařství Cà dei Maghi 2021 0,75l
Novinka

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Canova Rosso od Cà Dei Maghi je červené víno vyrobené z čerstvých ručně sbíraných hroznů. Hrozny pocházejí z keřů vinné révy, která je mladší deseti let, a díky tomu je víno velmi lehké. Fermentace a zrání probíhá v nádržích z nerezové oceli.

     CHARAKTERISTIKA: Krásná, kompaktní a velmi intenzivní rubínově červená barva. Canova Rosso zaujme náznaky červeného ovoce, třešní Morello (v Česku známé jako višně), červených květů a bobulí a malin. Toto víno má příjemnou ovocnou chuť s příměsí čokolády

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální podávat k tradičním italským pokrmům, lehkým masům, sýrům či vegetariánským jídlům. Taktéž díky své lehkosti a šťavnatosti je vhodné i jen tak samotné. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 12-14°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

stáhnout (1)

1_9

Malou farma ležící přímo v srdci kopců Valpolicella nedaleko centra Fumane obklopují vinice. Hrozny pěstují v Cà Dei Maghi na vinicích Camparsi (1 ha), Monte Santoccio (1,5 ha) a Monte Sant’Urbano (2 ha), z nichž každá přináší vínu rozličné vlastnosti.

Její počátek se datuje do roku 1800, kdy rodina Fasoliho Fedriga založila své vinařství v Negraru. V padesátých letech začala babička Luigina a dědeček Fernando vyrábět víno v Cà Dei Maghi a zároveň se zrodila tzv. Rama, dnes známá jako agroturistika, neboli venkovská forma cestovního ruchu, díky níž se mohou návštěvníci setkat s tradiční kulturou a dostat se do bezprostředního kontaktu s přírodou. Mari, Giovanna, Paolo a Ivana od té doby pokračují v rodinné tradici výroby vína.

V posledních letech vinařství převzal synovec Paolo Creazzi.