Col Fondo Case Paolin 11,5% 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

Značka: Case Paolin

     TYP: Šumivé víno

  OBLAST PRODUKCE: Vinařství Case Paolin, které se nachází v obci Volpago del Montello v provincii Treviso. 

   HROZNO: 100% Glera.

Dostupnost Skladem
409 Kč
Col Fondo Case Paolin 11,5% 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Značka: Case Paolin
Italské šumivé víno Col Fondo z vinařství Case Paolin 11,5% 0,75l
Tip

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Z výběru hroznů z nejstarší vinice vinařství Case Paolin a 18 hodinové macerace na slupkách vzniká základní víno se silnou osobností a mineralitou. Poté následuje druhé kvašení v láhvi v souladu s tradiční metodou, ale bez procesu zvaného dégorgement (odstranění kalů u šumivých vín). Přítomnost kvasinek na dně láhve svědčí o pravosti a zdraví vína. 

     CHARAKTERISTIKA: Ve vůni se z počátku jeví náznak žlutého ovoce, který se mění do tónů květin a akátuChuť je trvalá, vyvážená, elegantní a minerální.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné ke grilovaným pokrmům.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 8-10°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 11,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

 

 

case_paolin_logo_landing

italske vino case paolin

Emilio Pozzobon, farmář a zakladatel vinařství Case Paolin, koupil roku 1970 panství, na kterém pracovali jeho otec i dědeček. Začal se plně věnovat vinici a své nadšení a nabité znalosti předal i svým synům, Fiegovi, Adelinovi a Mircovi. Dnes již dospělí muži převzali otěže svého otce a vedou vinařství vstříc novému století.

Bratři Pozzobonové se řadí mezi první vinaře z této oblasti, kteří dramaticky snížili množství používaných chemikálií, a to již v 80. letech, kdy pojem bio byl zcela neznámým pojmem. Dlouhá cesta, na kterou se vydali s velkým odhodláním a přesvědčením směrem k přechodu na ekologické hospodaření, byla oceněna certifikací v roce 2012.