Costa Degli Angeli Case Paolin 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

Značka: Case Paolin

     TYP: Bílé víno

  OBLAST PRODUKCE: Severně od provincie Treviso v obci Volpago del Montello.

   HROZNO: Manzoni Bianco (vzniklo křížením květů Pinot Blanc a Riesling Renano).

Dostupnost Skladem
419 Kč
Costa Degli Angeli Case Paolin 2020 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Značka: Case Paolin

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Získané hrozny jsou zpracovávány jednak studenou macerací, tak i vinifikací tzv. v redukci (bez kontaktu vzduchu během procesu). Hrozny musí zůstat v kontaktu se slupkami po dobu 12-15 hodin před lisováním. Následuje statická dekantace a fermentace při řízené teplotě s vybranými kvasinkami. Na konci kvašení zůstává víno v kontaktu s kvasinkami po dobu minimálně osmi měsíců

     CHARAKTERISTIKA: Barva je slámově žlutá s více či méně zvýrazněnými nazelenalými odleskyPotěší Vás ovocná a elegantní vůně s lehkými aromatickými tóny. Suchá a vyvážená chuť s dobrou minerální stálostí.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné k chodům s bílým masem a k rybám. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 10-12°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 13%. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

 

 

case_paolin_logo_landing

italske vino case paolin

Emilio Pozzobon, farmář a zakladatel vinařství Case Paolin, koupil roku 1970 panství, na kterém pracovali jeho otec i dědeček. Začal se plně věnovat vinici a své nadšení a nabité znalosti předal i svým synům, Fiegovi, Adelinovi a Mircovi. Dnes již dospělí muži převzali otěže svého otce a vedou vinařství vstříc novému století.

Bratři Pozzobonové se řadí mezi první vinaře z této oblasti, kteří dramaticky snížili množství používaných chemikálií, a to již v 80. letech, kdy pojem bio byl zcela neznámým pojmem. Dlouhá cesta, na kterou se vydali s velkým odhodláním a přesvědčením směrem k přechodu na ekologické hospodaření, byla oceněna certifikací v roce 2012.