Custoza Valpantena 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

     TYP: Bílé víno

  OBLAST PRODUKCE: Vinařství Valpantena Verona, které se nachází v dolině Valpantena (Údolí všech vín) severovýchodně od Verony. 

   HROZNO: Garganega, Trebbiano.

Dostupnost Skladem
189 Kč
Custoza Valpantena 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Italské bílé vino Custoza z vinarstvi Cantina Valpantena 2021 0,75l
Tip

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Fermentace probíhá v nádobách z nerezové oceli. 

     CHARAKTERISTIKA: Bílé víno se slámově žlutou barvou a s elegantními tóny bílých květů. V ústech je měkké a svěží. Potěší Vás jeho ovocná vůně s minerálními tóny. Má suchou chuť, lehkou slanost na patře a hořký závěr. 

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné k hlavním chodům, k pokrmu Tortellini di Valeggio či k tradičnímu italskému salámu Sopresso. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 9-10°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

logo_nero

orpava1 

Vinařství Cantina Valpantena bylo založeno v roce 1958 z iniciativy řady místních vinařů. Projekt se během krátké doby upevnil a rozvinul, a stal se tak společenstvím, které přilákalo téměř všechny vinaře z této oblasti. Dnes je vinařství schopno konkurovat na domácích i zahraničních trzích, což umožňuje komunitě zachovat staletou tradici a zároveň pečovat o životní prostředí.

Cantina Valpantena se nachází, jak již název napovídá, v srdci oblasti Valpantena, na půli cesty mezi městem Verona a pohořím Lessini, kde vinice tvoří nedílnou součást krajiny. Produkční oblast se vyznačuje geologickou i ekologickou jedinečností, které vděčíme za kvalitu vyráběného vína a oleje právě ve vinařství Cantina Valpantena.