Lessini Durello Valpantena 15% 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

     TYP: Šumivé víno

  OBLAST PRODUKCE: Oblast Benátska v severovýchodní Itálii. 

   HROZNO: 100% Durella.

Dostupnost Skladem
299 Kč
Lessini Durello Valpantena 15% 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

    CHARAKTERISTIKA: Italské šumivé víno vyznačující se slámově žlutou barvou, vůní moře a bílého ovoce s mineralitou na patře. Elegantní víno s čistým přírodním projevem a dlouhým uspokojivých závěrem. 

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální jako aperitiv a k rybím předkrmům. Tradičně se podává s benátským pokrmem Baccalà alla vicentina. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 6-8 °C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 15 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

logo_nero

orpava1 

Vinařství Cantina Valpantena bylo založeno v roce 1958 z iniciativy řady místních vinařů. Projekt se během krátké doby upevnil a rozvinul, a stal se tak společenstvím, které přilákalo téměř všechny vinaře z této oblasti. Dnes je vinařství schopno konkurovat na domácích i zahraničních trzích, což umožňuje komunitě zachovat staletou tradici a zároveň pečovat o životní prostředí.

Cantina Valpantena se nachází, jak již název napovídá, v srdci oblasti Valpantena, na půli cesty mezi městem Verona a pohořím Lessini, kde vinice tvoří nedílnou součást krajiny. Produkční oblast se vyznačuje geologickou i ekologickou jedinečností, které vděčíme za kvalitu vyráběného vína a oleje právě ve vinařství Cantina Valpantena.