Custoza DOC Poggio delle Grazie 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

     TYP: Bílé víno

  OBLAST PRODUKCE: Hrozny pocházejí z vinice Poggio delle Grazie sousedící s vinařstvím v Castelnuovo del Garda.

   HROZNO: 50% Garganega, 30% Trebbiano, 20% Trebianel (Tocai).

Dostupnost Skladem
329 Kč
Custoza DOC Poggio delle Grazie 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

    VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny se sklízejí ručně a ihned se lisují. Koncentrát se vyčeří zastudena a kvasí při kontrolované teplotě nepřesahující 16°C. V procesu se nepoužívají žádné přidané fermenty. Po krátkém čekání přibližně tři měsíce za přítomnosti přirozeně se vyskytujících kvasnic dochází k „promíchání“, které se může rok od roku lišit v závislosti na zpracování. Zraje v láhvi dva měsíce.

     CHARAKTERISTIKA: Světle žlutá slámová barva se zelenkavými odlesky doplněná o vůni bílých květů a aromatických bylin, jako je máta a kopřiva. Vytváří chutné obalení v ústech, suché, ale ne drsné.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Ideální k předkrmům, prvním těstovinovým chodům, k těstovinám Tortellini nebo k polévkám. Podáváme také s jezerními rybami, bílým masem, saláty nebo s grilovanou zeleninou. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 8-10°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

Poggio+Logo

getlstd-property-photo

Sen dvou bratrů, Stefana a Massima, se stal roku 2014 skutečností, když společně založili vlastní vinařství Poggio delle Grazie. Oba již měli řadu zkušeností s pěstováním hroznů, které avšak prodávali jiným výrobcům. Chybělo jim jen udělat první krok. Nakonec zvítězila jejich láska k půdě a touha vylepšit potenciál svých hroznů. Myšlenková harmonie s mladým vinařem Damianem a společné odhodlání experimentovat je dovedly během několika měsíců k realizaci jejich snu. Dnes se bratři osobně podílejí na všech krocích zpracování hroznů, od práce na vinicích až po prodávání konečného produktu.

Jejich vinice se nacházejí na mírně svažitém kopci na jihu největšího italského jezera Garda, které poskytuje optimální klimatické podmínky nejen pro pěstování červeného, ale i bílého vína.