San Carlo Case Paolin 2017 0,75l

Značka: Case Paolin

  OBLAST PRODUKCE: Vinice San Carlo, která se nachází severně od provincie Treviso v kopcovité části obce Volpago del Montello. 

   HROZNO: 60 % Cabernet Sauvignon, 20 % Cabernet Franc a 20 % Merlot.

Dostupnost Skladem
789 Kč –36 % 499 Kč
San Carlo Case Paolin 2017 0,75l
Značka: Case Paolin
Italské červené víno San Carlo z rodinného vinařství Case Paolin 2017 0,75l
Novinka Tip
789 Kč –36 %

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny pocházejí z vinice San Carlo s unikátní vinifikací pro každou odrůdu. Následuje malolaktické kvašení a stárnutí ve francouzských barikových sudech z dubu po dobu 18-20 měsíců, z nichž nejméně 50% je z první pasáže. Následuje montáž do sudů po dobu šesti měsíců před plněním do lahví a rafinace v lahvi po dobu dalších šesti měsíců.

     CHARAKTERISTIKA: Víno, které vyniká intenzivní rubínově červenou barvou a potěší jasnými tóny červeného ovoce, jako jsou třešně, maliny či ostružiny. Svou jedinečnost získává pikantními tóny orientálního koření, tabáku a vanilky. Chuť je strohá a plná s hedvábnými tříslovinami. 

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné ke kořeněným sýrům, zvěřině či k červenému masu. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 18-20ºC.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 14 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

 

 

case_paolin_logo_landing

italske vino case paolin

Emilio Pozzobon, farmář a zakladatel vinařství Case Paolin, koupil roku 1970 panství, na kterém pracovali jeho otec i dědeček. Začal se plně věnovat vinici a své nadšení a nabité znalosti předal i svým synům, Fiegovi, Adelinovi a Mircovi. Dnes již dospělí muži převzali otěže svého otce a vedou vinařství vstříc novému století.

Bratři Pozzobonové se řadí mezi první vinaře z této oblasti, kteří dramaticky snížili množství používaných chemikálií, a to již v 80. letech, kdy pojem bio byl zcela neznámým pojmem. Dlouhá cesta, na kterou se vydali s velkým odhodláním a přesvědčením směrem k přechodu na ekologické hospodaření, byla oceněna certifikací v roce 2012.