Scaia Bianca 2021 0,75l

     TYP: Bílé víno

  OBLAST PRODUKCE: Obec Colognola Ai Colli v provincii Verona v italském regionu Benátsko. 

   HROZNO: 45% Chardonnay, 55% Garganega.

Dostupnost Skladem
339 Kč –38 % 209 Kč
Scaia Bianca 2021 0,75l
Italské bílé víno Scaia Bianca z vinařství Famiglia Castagnedi ročník 2021 0,75l
339 Kč –38 %

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny jsou sbírány vždy ručně. Poté jsou přepraveny do sklepa, kde dochází k měkkému lisování zastudena přes tzv. pneumopress. Regulace teploty strojního zařízení zajišťuje, že hrozny udržují všechny své vlastnosti nezměněné. Následuje macerace, taktéž zastudena a na krátkou dobu, která osciluje mezi 10 a 12 hodinami. Další fáze se skládá z alkoholového kvašení v ocelových nádobách, které je prováděné při nízkých teplotách a s vybranými kvasinkami. Fermentace a fáze stárnutí trvají několik měsíců, a to až do dubna. Z tohoto přesného a kompetentního zpracování pochází skvělé víno, které obstojně reprezentuje své území původu a je uznávané i mezi kritiky

     CHARAKTERISTIKA: Slámově žlutá barva s nazelenalými odlesky obohacená o vůni bílých květů akácie, jasmínu, citrusů jako je ananas, grapefruit či pomeranč, jablka, hrušky, manga a banánůSvěží a příjemná chuť získaná díky své trvalé kyselosti. Dobře vyvážená měkkost a pikantnost.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Vhodné k aperitivům, předkrmům s rybami nebo se sezónní zeleninou, studeným pokrmům, prvním chodům s bylinkami, zeleninovým rizotům, těstovinám, polévkám či rybím pokrmům s lehkými omáčkami. 

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 10-12°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.