Scaia Paradiso 2018 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Italské vinařství Tenuta San´t Antonio.

   HROZNO: 50 % Corvina, 20 % Corvinone, 20 % Rondinella, 10 % Cabernet Sauvignon. 

Dostupnost Skladem
409 Kč
Scaia Paradiso 2018 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Nejdříve se ručně sbírané hrozny šetrně slisují. První alkoholové kvašení probíhá v nerezových nádržích po dobu deseti dnů za přítomnosti přírodních kvasinek. Druhotné kvašení probíhá opět v nerezových nádržích po přidání sušených hroznů odrůdy Cabernet Sauvignon. Kvašení trvá deset dnů. Víno poté zraje v 500 litrových sudech po dobu jednoho roku.

     CHARAKTERISTIKA: Víno má rubínově červenou barvu s fialovými odlesky. Voní po třešních, malých lesních plodech a kandovaném ovoci. Dále upoutá přítomností kořeněných tónů černého pepře, lékořice, kakaa nebo tabáku. Sametově plná chuť vyplňuje celá ústa.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Výborně se hodí k předkrmům s lanýži nebo k těstovinám s masovými omáčkami, dále ke grilovaným masům nebo ke starším sýrům.

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 15-17°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 14,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.