Scaia rosato 2020 0,75l

  OBLAST PRODUKCE: Veneto

   HROZNO: Cuvée

Dostupnost Skladem
339 Kč –38 % 209 Kč
Scaia rosato 2020 0,75l
Italské růžové víno Scaia rosato z rodinného vinařství z tradicí Famiglia Castagnedi ročník 2020 0,75l
Novinka
339 Kč –38 %

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Čerstvě utržené hrozny se nechají krátkou dobu louhovat za studena. Poté se šetrně slisují pneumatickým lisem. Alkoholové kvašení probíhá v nerezových tancích a při kontrolované teplotě. Během přirozeného mléčného kvašení se vznikající víno jednou týdně promíchává. Před lahvováním se nechá odpočinout.

     CHARAKTERISTIKA: Víno má světlounce červenou barvu a svěží vůni s náznakem růží a ovoce. Skvěle vyvážená chuť po které zůstává v ústech svěžest.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Doporučujeme podávat k prvním chodům s rizotem, rybami, drůbeží. Skvěle se hodí k grilované polentě s rybou nebo k čerstvým sýrům.  

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota pití je mezi 10 - 12 °C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 12,5 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

picture_logo_5ccffa5c4f93ef31998880ff_1653479993684 

704

Vinařství Famiglia Castagnedi založili čtyři bratři, kteří pocházejí z vinařské rodiny. Díky vášni, tvrdé práci a studiu se stali i oni skvělými vinaři.

Mezi mnohá poslání rodiny Castagnedi patří chránit vinice a lidi, kteří na nich pracují. Jejich vína jsou autentická, rozmanitá a spojuje se v nich tradice s inovací.

Vinice se nacházejí na severovýchodě od Verony v blízkosti historických oblastí a vysokých Alp, kde se vyrábějí proslulá vína Valpolicella a Soave.

Pod značkou Famiglia Castagnedi se skrývají tři značky, a to:

  • Vinařství čtyř bratrů Tenuta Sant’Antonio se svými víny Soave DOC, Valpolicella DOC a Amarone della Valpolicella DOCG, které se zaměřuje na udržitelnost a ochranu původních vinic.
  • SCAIA a její mladá vína s označením IGT, jsou získávána z vinic, které vyrůstají z typicky bílé, vápenaté a vločkovité půdy. Původní myšlenkou vinařství bylo vytvořit zcela nové víno, plné svěžesti a aromatické komplexnosti, které by se odlišovalo od tradičních vín Soace a Valpolicella.
  • A nakonec veganské víno bez přidaných siřičitanů s důrazem na kvalitu a čistotu, které vyrábí vinařství TéLOS.

Ambiciózní podnikatelský projekt bratří Castagnedi dbá na přísnou kvalitu jakožto základní kámen výroby a neustále posouvá hranice inovací s cílem podporovat udržitelnost, dokonalost a mezinárodní uznání a zároveň garantovat maximální vyjádření identity vinařství v každé láhvi.