Valpolicella Ripasso Ritocco DOC Vaplantena 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

  OBLAST PRODUKCE: Hrozny pocházejí z vinic v kopcovitém regionu Valpolicella v severní Itálii v Benátsku.

   HROZNO: Corvina Veronese, Corvinone, Rondinella.

Dostupnost Skladem
329 Kč
Valpolicella Ripasso Ritocco DOC Vaplantena 2019 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Červené italské víno Valpolicella Ripasso Ritocco DOC z rodinného vinařství Cantina Vaplantena ročník 2019 0,75l
Novinka Tip

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Víno Valpolicella prochází slupkami Amarone, díky čemuž je obohaceno o strukturu, tělo a třísloviny.

     CHARAKTERISTIKA: Má hlubokou a intenzivní rubínově červenou barvu. Vyjímá se vůní ostružin a mírným náznakem kakaa. Komplexní, ale přitom jemné a příjemné víno.

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Výborné k hlavním jídlům, těstovinám, jako aperitiv k naloženému masu či k jídlu zvaném Carne Salada (salám z města Trentino ze severovýchodní Itálie).

 

    TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Podává se při teplotách mezi 16-18°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183 OBSAH ALKOHOLU: 13 % obj. 

lahev  OBSAH LAHVE: 0,75l

logo_nero

orpava1 

Vinařství Cantina Valpantena bylo založeno v roce 1958 z iniciativy řady místních vinařů. Projekt se během krátké doby upevnil a rozvinul, a stal se tak společenstvím, které přilákalo téměř všechny vinaře z této oblasti. Dnes je vinařství schopno konkurovat na domácích i zahraničních trzích, což umožňuje komunitě zachovat staletou tradici a zároveň pečovat o životní prostředí.

Cantina Valpantena se nachází, jak již název napovídá, v srdci oblasti Valpantena, na půli cesty mezi městem Verona a pohořím Lessini, kde vinice tvoří nedílnou součást krajiny. Produkční oblast se vyznačuje geologickou i ekologickou jedinečností, které vděčíme za kvalitu vyráběného vína a oleje právě ve vinařství Cantina Valpantena.