Volavia Valpolicella DOC Damoli 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA

Značka: Damoli

  OBLAST PRODUKCE: Malá vesnice Negrar v srdci vinařské oblasti Valpollicella Classico severně od Verony, kde o vinnou révu pečuje rodina Damoli již od roku 1623.

   HROZNO: Corvina, Corvinone, Rondinella.

Dostupnost Skladem
369 Kč
Volavia Valpolicella DOC Damoli 2021 0,75l + doprava nad 2.000,-Kč ZDARMA
Značka: Damoli
Italské červené víno Volavia Valpolicella DOC z vinařství Damoli ročník 2021 0,75l
Novinka

   VINIFIKACE A ZRÁNÍ: Hrozny jsou sklízeny ručně na konci září či začátkem října. Po slisování hroznů dochází ke kvašení v ocelových nádržích po dobu 10-15 dnů. Během kvašení se víno a hroznové slupky denně ručně míchají s pumpováním do klína a děrováním víčka, aby se z vína získalo maximum.

     CHARAKTERISTIKA: Víno má živou rubínově červenou barvu. Je obohacené o čerstvost červeného ovoce. Suché, měkké a plné na patře. 

   DOPORUČENÍ K PODÁVÁNÍ: Valpolicella se dobře hodí ke zralým sýrům, drůbeži, červenému masu, grilované zelenině a dušeným pokrmům.

 

   TEPLOTA PODÁVÁNÍ: Doporučená teplota podávání je mezi 15-17°C.

percent-vector-icon-black-white-finance-illustration-outline-linear-eps-107449183OBSAH ALKOHOLU: 12,5 % obj. 

lahev OBSAH LAHVE: 0,5l

n_logo

damoli-winery-pagus

Malé rodinné vinařství Damoli, které se znovuzrodilo před několika lety po přestávce trvající dvě desetiletí, se nachází v oblasti Valpolicella, která je známá převážně svými úrodnými vinicemi, díky kterým vzniklo víno Amarone.

Rodina žije již od roku 1623 v Jago, v oblasti Negrar, kde se intenzivně stará o vinice. V tomto rodinném vinařství pracuje celá rodina. Otec, Bruno Damoli, je majitelem a odborníkem ve vinařství, syn, Daniele Damoli, pracuje jako enolog a vinař a Lara Damoli odpovídá za komunikaci se zákazníky a odběrateli a marketing.

Vinařství vyrábí jen velmi malé množství vín s důrazem na kvalitu, a to: