Adami

Webová stránka značky: Adami

logo-adami-spumanti

athena-adami-depliant-1024x539-1 (1)

 ADAMI

Již více než 90 let se firma Adami zaměřuje na výrobu produktů Procecco Valdobbiadene DOCG a Prosecco DOC Treviso.

Oblast Alta Marca poblíž Trevisa byla známá svým vynikajícím vínem již ve středověku. Od nepaměti se zde vyráběla vynikající bílá vína, která, jak bylo zaznamenáno v roce 1606, byla vyvážena a ceněna v Benátkách, Německu či až v dalekém Polsku.

Zcela přirozeně se prosadila Glera, jako hlavní odrůda vinné révy, pěstovaná převážně v oblasti Valdobbiane, kde od té doby vládne strmým svahům v drsném prostředí Dolomit.

V roce 1920 koupil Abel, dědeček dnešních majitelů, vinici od hraběte Balbi Valiera. Spolu se svým synem Adrianem, díky rozličným vlastnostem půdy, mohli v roce 1933 představit na prvním výstavním trhu typických italských vín v Sieně, jejich Prosecco Riva Giardino Asciutto, první skutečný výběr vinic z Valdobbiadene.

Adriano Adami pokračuje v rodinné tradice ve šlépějích svého otce a zviditelňuje jeho kvalitní Prosecco na místním trhu. S příchodem nové, a to již třetí generace, přinesli Armando a Franco Adami jakožto znalci vín do rodinné tradice taktéž moderní techniku. Značka Adami tak začala dobývat i nové trhy a brzy si získala své prestižní místo i mezi konkurencí.

Nyní produkuje vinařství z 50 hektarů vinic přibližně 750 000 lahví vína. 12 hektarů je vlastněno přímo firmou Adami a zbylou půdu obhospodařují malí vinaři s dlouholetými vazbami na vinařství a sdílejí svůj závazek ke kvalitě.

 

Žádné produkty značky Adami nebyly nalezeny...